6 pomysłów na aranżację pokoju dziecka

Zastanawiasz się, jak podejść do tematu aranżacji pokoju dziecięcego? Mamy dla Ciebie 6 inspiracji, które pomogą Ci podjąć decyzję! To pomieszczenie będzie miejscem, w którym Twoje pociechy będą spędzać sporo czasu. Dlatego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii podczas jego urządzania.  

Podział na strefy w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcy powinien spełniać wiele potrzeb pociechy, w zależności od wieku: od spania i odpoczynku, poprzez zabawę, aż po naukę.  Warto w nim wydzielić konkretne strefy. Możesz to zrobić na wiele sposobów. Dobrym rozwiązaniem jest użycie różnych kolorów, wstawienie ścianek działowych lub odpowiednie ustawienie mebli.

Kolorystyka pokoju dziecięcego

Jeżeli chodzi o kolorystykę, w tej kwestii pamiętaj o umiarze. Miej na uwadze, że zabawki, książki i inne przedmioty, należące do dzieci, z pewnością wprowadzą do wnętrza mnóstwo kolorów. Aby uniknąć chaosu aranżacyjnego oraz niekorzystnego wpływu nadmiaru barw na dziecko, staraj się wybierać stonowane odcienie. Kieruj się zasadą „nie więcej niż 2-3 kolory”.

Wzory i kształty w przestrzeni dziecięcej

Aby wnętrze pobudzało kreatywność dziecka, zastosuj w nim różne wzory i kształty, np. meble przypominające wyglądem domek lub tapetę przedstawiającą przyrodę. Dobrym pomysłem jest też kącik do rysowania, który w późniejszym czasie możemy przekształcić w miejsce na biurko.

Miejsce do przechowywania

Bardzo ważnym elementem aranżacyjnym jest miejsce do przechowywania. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której wszystkie zabawki będą porozrzucane po podłodze. W tym celu możesz zamontować dodatkowe szafki, szuflady lub postawić w pokoju dziecka kosz, do którego będzie mogło wrzucić swoje skarby po skończonej zabawie.

Podsumowując, te kilka zasad sprawi, że stworzysz pokój marzeń dla swojej pociechy. Poniżej przedstawiamy 6 gotowych projektów pokoju dziecięcego. Zainspiruj się i zaaranżuj przestrzeń jak najkorzystniej.

 

Aranżacja autorstwa Anny Wojciechowskiej z wykorzystaniem paneli Dąb Anegada z kolekcji Original

Projekt przedstawia pokój kilkuletniego dziecka, zafascynowanego podwodnym światem. Duże okno sprawia, że pomieszczenie jest jasne i przestronne. Dzięki stonowanej kolorystyce wnętrze z powodzeniem sprawdzi się zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Szary odcień paneli Dąb Anegada doskonale pasują do kolorystyki całego wnętrza.

Aranżacja autorstwa Moniki Grabowskiej-Skuchy z wykorzystaniem paneli Dąb Jasny z kolekcji Original

Projekt tego pokoju dziecięcego został zainspirowany marzeniami z dzieciństwa. A dokładniej przedstawia świat kilkuletniej dziewczynki. Na podłodze oraz ściance działowej wyłożono panele z serii Dąb Jasny, które świetnie komponują się w jasnym wnętrzu. Pomieszczenie jest podzielone na dwie części, między którymi dziecko może przemieszczać się dzięki trzem okienkom. Wydaje się więc, że jest to królestwo kilkulatki, w którym znajduje się jej osobisty plac zabaw ze zjeżdżalnią oraz ścianką wspinaczkową.

Aranżacja autorstwa Beaty Woźniak z wykorzystaniem paneli La Rambla z kolekcji Grand Avenue

 

Pokój zaprojektowany został dla 5 letniego chłopca. Podłoga w jasnym kolorze stanowi neutralne tło dla kolorowych zabawek. Z kolei tapeta ze zwierzętami buduje leśny klimat pokoju, a całość ożywiają zielone oraz pomarańczowe dodatki. Drewniane meble idealnie współgrają z motywem przewodnim pomieszczenia. Nie brakuje też miejsca do przechowywania.

Aranżacja autorstwa Magdaleny Lorek-Bieli z wykorzystaniem paneli Ku’Damm z kolekcji Grand Avenue

Projekt przedstawia wielofunkcyjny pokój dziecięcy, przeznaczony dla dwójki dzieci w podobnym wieku. Warto zauważyć, że przestronne wnętrze zaprojektowano w ciepłych barwach drewna i paneli w kontraście z grafitową zabudową meblową. Dzięki temu pokój tworzy przestrzeń wielofunkcyjną. Znajduje się w niej miejsce do spania, do nauki, do odpoczynku oraz duży wydzielony kącik do zabawy z drabinką i antresolą, wielkimi poduchami oraz wiszącym krzesłem do huśtania. Panele z serii Ku’Damm pięknie prezentują się w nim zarówno na podłodze, jak i na ścianie.

Aranżacja autorstwa Sylwii Świtały z wykorzystaniem paneli Dąb Elegant Naturalny z kolekcji Original

Pokój przedstawia wspólne wnętrze dla chłopca i dziewczynki, w którym każdy będzie miał przestrzeń tylko dla siebie. Dodatkowo akcent kolorystyczny delikatnie dzieli pokój i pozwala podkreślić indywidualność dziecka. Motywem przewodnim jest świat dżungli, dlatego naturalny wygląd paneli z serii Dąb Elegant doskonale komponuje się w pomieszczeniu.

Aranżacja Tomasza Zjawionego z wykorzystaniem paneli Dąb Biały Deska Pokładowa z serii Original

Projekt tego pokoju dziecięcego to świat małej baletnicy. Przede wszystkim pomieszczenie zostało zachowane w subtelnych, pastelowych kolorach, a na ścianie pojawiła się tapeta, odzwierciedlająca zainteresowania dziewczynki. Panele z serii Dąb Biały Deska Pokładowa służą nie tylko jako podłoga, ale także jako parkiet. Na nim właśnie  mała baletnica może rozwijać swój talent. W pokoju oprócz standardowych mebli znajdują się wisząca huśtawka oraz tablica do rysowania kredą.

 

Chciałbyś zobaczyć więcej projektów? Pobierz darmowy Trendbook Alloc 2020/2021. To źródło inspiracji dla wszystkich, którzy interesują się tematami aranżacji wnętrz, czy też stoją przed wyzwaniem urządzenia własnej przestrzeni. Będziesz mógł nie tylko cieszyć oko pięknymi projektami, ale dowiesz się też, jak wzory, kolory i sposoby układania podłogi decydują o stylu całego wnętrza.

 

 

 

Strona może wykorzysywać pliki cookies.
Szczegóły dotyczące przechowywania oraz dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej