Na co zwrócić uwagę przy wyborze paneli podłogowych?

Wybór odpowiedniej podłogi nie jest łatwy. Trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, od estetyki przez funkcjonalność i trwałość, bo przecież z podłogą wiążemy się na długie lata. Jak więc dobrze wybrać?

Na rynku mamy ogromny wybór paneli podłogowych. Szeroka gama wzorów, kolorów i faktur może przyprawiać o zawrót głowy i powoduje, że dokonanie właściwego wyboru staje się prawdziwym wyzwaniem.

Czym więc kierować się przy wyborze odpowiedniej dla nas podłogi?

Przede wszystkim powinniśmy przyjąć, że podłoga stanowi bazę naszego wnętrza.
Musi pasować zarówno do naszych potrzeb, jak i wystroju wnętrza. Pamiętajmy jednak o tym, że wystrój wnętrza łatwo można zmienić. A zatem…

UNIWERSALNOŚĆ

Wybierając podłogę do naszego domu, pomyślmy o tym, że być może za kilka lat będziemy chcieli całkowicie zmienić wystrój wnętrza. Dobierzmy więc podłogę w taki sposób, aby pasowała do każdej naszej aranżacji.


Fot. CELINA KUCHARSKA, konkurs World of Alloc, Original Dąb Jasny

TRWAŁOŚĆ

Trwałość i klasa ścieralności paneli podłogowych, to kolejny istotny element, którym powinniśmy się kierować przy wyborze podłogi. W pomieszczeniach takich jak na przykład sypialnia, możemy sobie pozwolić na zastosowani paneli o mniejszej klasie ścieralności. Natomiast w pozostałych pomieszczeniach takich jak kuchnia czy pokój dzienny, gdzie najczęściej toczy się życie, musimy położyć szczególny nacisk na wytrzymałość paneli.

Alloc proponuje zastosowanie paneli o najwyższej z możliwych klasie ścieralności AC6.
Panele o tej klasie ścieralności znajdą zastosowanie nie tylko w domach, ale również w miejscach publicznych. Ich niewątpliwe zalety docenią zarówno rodzice małych dzieci, jak i właściciele psów lub kotów.

Dzięki zastosowaniu technologii HPL, panele Alloc są wyjątkowo odporne nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji. To unikalna cecha wśród paneli podłogowych dostępnych na rynku.

Sprawdź ofertę SPECJALNĄ na nowe kolekcje podłóg Alloc

OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Miło jest stanąć bosą stopą na ciepłej podłodze. Do tej pory entuzjaści ogrzewania podłogowego, byli niejako skazani na płytki podłogowe lub terakotę. Rozwiązanie wygodne jednakże często wymuszające pewien kompromis. Nie zawsze bowiem udaje się osiągnąć efekt przytulnego wnętrza, na którym niewątpliwie nam zależy.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, panele Alloc doskonale sprawdzają się również w przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego. Dotyczy to zarówno paneli laminowanych, jak i winylowych dostępnych w ofercie.

Poznaj kolekcję paneli winylowych SPIRIT XL

Chcąc nadać wnetrzu ciepła i przytulności, coraz częściej decydujemy się na zastosowanie w łazience lub kuchni paneli podłogowych, odchodząc tym samym od klasycznych płytek. Wspomniane panele winylowe są całkowicie wodoodporne, także bez przeszkód można je stosować w najbardziej wymagających pomieszczeniach.


Fot. ANNA GRUNER, konkurs World of Alloc. Alloc Original Dąb Elegant Szary

FUNKCJONALNOŚĆ

W kuchni, łazience lub domu w którym są małe dzieci, łatwość utrzymania czystości podłogi jest wartością nie do przecenienia. Dzięki swoim zaletom, takim jak choćby wodoodporność czy wysoka klasa ścieralności, wszystkie panele podołgowe Alloc są niezwykle funkcjonalne i łatwe w pielęgnacji.

Panele podłogowe Alloc mają wbudowany podkład wyciszający, który jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem zarówno dla nas, jak i naszych sąsiadów.

Wszystkie panele Alloc wyposażone są w unikatowy, aluminiowy zamek, dzięki czemu są niezwykle łatwe w montażu. Dzięki zastosowaniu aluminiowego zamka, zapewniającego niezwykłą szczelność montażu, panele te mogą być stosowane również na dużych powierzchniach bez konieczności dylatacji.

Dodatkową zaletą jest fakt, że w warunkach domowych panele podłogowe Alloc objęte są stuletnią gwarancją. Wybierzmy więc mądrze.

Strona może wykorzysywać pliki cookies.
Szczegóły dotyczące przechowywania oraz dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej