Panele na zamku ALLOC

Skandynawska marka paneli ALLOC zrewolucjonizowała wiele lat temu technologię produkcji podłóg laminowanych wyposażając je w specjalny zamek aluminiowy. To rozwiązanie do dziś rządzi na salonach, ale nie tylko. Idealnie sprawdza się na wszystkich dużych przestrzeniach, ponieważ podłogi można montować bez listew dylatacyjnych na powierzchni do 225 m² lub długości do 15 metrów.


Podłoga bajecznie prosta w montażu, a jednocześnie niewyobrażalnie trwała. To nie zmyślona historia zza siedmiu mórz, ale opis paneli ALLOC. Wymyślony w 1996 roku zamek aluminiowy stosowany w panelach tej marki, do dziś uważany jest za najmocniejsze i najbardziej wytrzymałe rozwiązanie w podłogach laminowanych. Charakteryzuje się łatwością montażu i wytrzymałością na rozciąganie na poziomie 1200 kg na metr bieżący, co znacznie przewyższa inne, standardowe zamki.


Największa powierzchnia bez dylatacji

Opatentowany przez ALLOC zamek zapewnia trwałe i szczelne łączenie paneli, dzięki czemu mogą być montowane bez dylatacji na większej powierzchni niż inne panele podłogowe (do 225 m² lub długości do 15 metrów). To atut w przypadku dużych otwartych przestrzeni w domach, biurowych open space`ach czy loftach, ale także praktyczne rozwiązanie na powierzchniach komercyjnych – w salach, hotelach, restauracjach, a nawet lotniskach. Panele ALLOC zastosowane zostały m.in. na Terminalu 1 lotniska Heathrow w Londynie, a także u eleganckich i ekskluzywnych dealerów Lancia we Włoszech i Szwajcarii.


„Panele ALLOC występują w najwyższej klasie ścieralności AC6/34 dlatego mogą być stosowane w najbardziej wymagających przestrzeniach. Poradzą sobie zarówno w salach tanecznych, ale i w każdej kuchni. Rekomendowane są przez architektów zarówno ze względów praktycznych, ale i estetycznych, ponieważ eliminują problem łączenia w przypadku otwartych powierzchni. Z uwagi na swoje paramenty, panele mogą być bez problemu stosowane na ogrzewanie podłogowe, ale szeroka gama dekorów sprawia, że świetnie sprawdzają się nie tylko na podłodze, ale jako modna ostatnio dekoracja ścian.”
– mówi Michał Borowicz, dyrektor handlowy firmy Nobless, generalnego dystrybutora ALLOC w Polsce.


Podłoga inna niż wszystkie
Zamek aluminiowy to jeden z ośmiu elementów konstrukcji paneli ALLOC. Swoją wytrzymałość zawdzięczają także laminatowi HPL, który wytwarzany jest pod wysokim ciśnieniem i sprawia, że jest bardziej odporny na wilgoć i zużycie oraz uderzenia niż inne laminowane podłogi dostępne na rynku. To jedyna podłoga laminowana produkowana w tej technologii. Ponadto, panele ALLOC są wyposażone w najwyższej jakości podkład wyciszający, który stanowi integralną część każdego panela i maksymalnie redukuje odgłosy chodzenia czy spadających przedmiotów.


Wynalezione w latach 70-tych panele podłogowe przeszły ogromną metamorfozę. Dziś skandynawski „wynalazek” wyglądem i strukturą przypomina naturalne drewno, ale funkcjonalnością niejednokrotnie przewyższa parkiet. Choć technologowie ALLOC wciąż ulepszają swój produkt, jak pokazuje doświadczenie niektóre rozwiązania opracowane lata temu są ponadczasowe, o czym świadczy nawet 100-letnia gwarancja na panele ALLOC w użytku domowym.

Strona może wykorzysywać pliki cookies.
Szczegóły dotyczące przechowywania oraz dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej