Panele winylowe czy panele laminowane – pomagamy w wyborze

Panele laminowane czy panele winylowe? Wybór podłogi do naszego domu lub mieszkania to niemały zawrót głowy. Tym bardziej, kiedy rynek wnętrz proponuje coraz większy wybór wzorów i kolorów. Co pewne, te  rodzaje paneli mają ze sobą wiele wspólnego. Jakie więc są kluczowe różnice pomiędzy winylem a laminatem?

Panele winylowe

Panele winylowe wykonane są z podchlorku winylu, który sprawia, że są one bardzo wytrzymałe – odporne na jakiekolwiek ścieranie, odkształcenia czy uderzenia. Oferowane przez nas podłogi LVT z kolekcji Spirit XL, dzięki swojej trwałości, nadają się do biur, recepcji, jak również innych miejsc o wysokim natężeniu ruchu. Istotną cechą jest też ich całkowita wodoodporność. Jednocześnie, winyl perfekcyjnie imituje strukturę prawdziwego drewna, co zapewnia wnętrzu elegancję. Panele winylowe posiadają też warstwę dźwiękochłonną, która tłumi efekt stukania podczas chodzenia.  Utrzymanie czystości podłóg tego rodzaju także nie stanowi problemu, gdyż panele winylowe mają właściwości antystatyczne i nie przyciągają kurzu.

Mówiąc o panelach LVT, nie można zapomnieć o ich kompatybilności z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki niewielkiej grubości paneli podłoga bardzo szybko się nagrzewa.

Układanie paneli z winylu jest bardzo proste – metodą ,,na klik’’ lub przy użyciu kleju.

Dzięki swoim wytrzymałym właściwościom mogą być użyte w każdym wnętrzu. Różnorodność wzorów pozwala na aranżacje nie tylko kuchni czy salonu, ale także łazienki. Winyl sprawdzi się również w wielu miejscach publicznych, takich jak restauracje czy hotele.

Panele laminowane

Laminat, podobnie jak winyl, jest także mocnym i trwałym materiałem. Dzięki różnorodności wariantów kolorystycznych, a także korzystnej cenie, możemy go spotkać  w wielu domach. Panele laminowane Alloc to jedyne panele produkowane w technologii HPL. Ten rodzaj laminatu, wytwarzany pod wysokim ciśnieniem, sprawia, że jest on bardziej odporny na uderzenia, zarysowania, czy wilgoć. Zastosowana przez nas technologia wyróżnia nasze produkty od innych paneli, jakie oferuje rynek. Podobnie jak panele winylowe, wyposażone są w wyciszający podkład SilentSystem, który znacząco podnosi komfort użytkowania. Oferowany przez nas laminat jest także odporny na ścieranie, dlatego bez obaw można go zastosować w miejscach użytku publicznego. Panele laminowane Alloc, a zwłaszcza kolekcje Original oraz Wall&Water, polecają się nie tylko na podłogi, ale i na modne dziś panelowe dekoracje ścienne.

Co istotne, nasze podłogi wyposażone są w specjalny aluminiowy zamek, który umożliwia trwałe i szczelne łączenie paneli. Laminat HPL jest też łatwy w pielęgnacji – do czyszczenia takiej podłogi wystarczy jedynie odkurzacz i wilgotny mop.

Panele winylowe czy panele laminowane? Ostateczne starcie

Panele winylowe czy panele laminowane? Oba typy zostały stworzone w odpowiedzi na największe wymagania klientów. Jedne i drugie możemy nazwać pancernymi, ze względu na swoją trwałość. Z tą różnicą, że winyl jest bardziej elastyczny, a przez to w wyższym stopniu odporny na uderzenia.  Laminat z kolei dzielnie broni się przed zarysowaniami. Łatwość pielęgnacji i bezproblemowy montaż to także cechy łączące jeden i drugi wariant. Oba warianty podłóg są też przystosowane do ogrzewania podłogowego, jednak to winyl osiąga lepszą wydajność grzewczą. To, co dodatkowo odróżnia panele laminowane od winylowych, to ich koszt oraz różnorodność asortymentu. W przypadku laminatu wypadnie on korzystniej pod względem cenowym. Obfitość wyboru odnośnie wzorów i kolorystyki to także domena paneli laminowanych.

Dobór odpowiedniej podłogi to nie lada wyzwanie. Pamiętajmy, że stanowi ona bazę naszego wnętrza. Przede wszystkim, musimy wziąć pod uwagę dwa ważne aspekty, jakimi są uniwersalność i funkcjonalność. Tak więc: panele winylowe czy panele laminowane? Wybierzmy mądrze, by mieć piękną i praktyczną aranżację na lata.

Dowiedz się więcej o kolekcjach paneli Alloc, klikając TU. 

 

 

 

 

Strona może wykorzysywać pliki cookies.
Szczegóły dotyczące przechowywania oraz dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej