Salon idealny? 6 gotowych projektów.

Salon jest miejscem szalonych imprez, spotkań w gronie rodzinnym, zabaw dzieci i odpoczynku po długim dniu. Jako najbardziej tętniące życiem pomieszczenie w domu stoi przed nie lada wyzwaniem i zasługuje na specjalną troskę podczas aranżacji jego wnętrza. Salon idealny powinien więc być zaprojektowany nie tylko ze smakiem, ale i dbałością o detale, by móc cieszyć się pięknym i funkcjonalnym wnętrzem przez bardzo długi czas.

Otwórz okno na świat

To spory przywilej mieć duże okno na świat, by móc rozkoszować się pięknymi widokami na co dzień. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów okien, które służyć mogą za dodatkowy element ozdobny w salonie idealnym. Jeśli jednak masz już wybraną tę część i szukasz inspiracji na jej ciekawą aranżację, to zapoznaj się koniecznie z projektami, wśród których znajdziesz wielofunkcyjne rolety, żaluzje i zasłony, nadające specjalnego charakteru.

Stąpaj twardo po ziemi

Wybierając podłogę, warto pochylić się nad nią raz, a porządnie, bo jest to element wnętrza, który zmienia się najrzadziej. Dobrze jest więc wybrać solidnie wykonaną podłogę, by móc się nią cieszyć przez wiele lat. Wspaniałym wyborem może okazać się kolekcja Original, którą cechuje nie tylko bogactwo wzorów, ale i nadzwyczajna odporność na ścieranie.

Dodaj teraz to co najlepsze

Nawet najprostsze wnętrze można uatrakcyjnić odpowiednimi dodatkami, które nadadzą salonowi wyrazistego charakteru. Dobrze jest się skupić na dwóch lub trzech kolorach przewodnich, wśród których będziesz szukać odpowiednich akcesoriów. Ciekawą propozycją może okazać się dla Ciebie duży plakat z motywującym hasłem lub intrygująca fotografia, która ożywi przestrzeń wokół Ciebie. Może zorganizujesz sobie przytulny kącik, stawiając na parapecie kilka roślin? Dorodna monstera albo mało wymagający kaktus potrafią zdziałać wiele dobrego w pomieszczeniu.

Wykończenie, czyli kolejna cegła na ścianie

Elementem, który wprowadzi odpowiedni nastrój, są ściany. „To kolejna cegła w ścianie” śpiewał Roger Waters z Pink Floyd. Niekoniecznie trzeba patrzeć na to tak pesymistycznie, ponieważ ściana jest takim elementem wnętrza, który nadaje mu charakteru. Nie musi być ona zwyczajna i jednokolorowa, bowiem można dać się ponieść fantazji i zdecydować na wzorzystą tapetę, cegiełki przypominające stary, nowojorski budynek albo drewniane deski, które ocieplą wnętrze.

A po wszystkim odpocznij

Bez względu na to, jak wiele przyjęć zamierzasz urządzić w salonie, przyjdą też takie dni, kiedy zechcesz się najzwyczajniej w świecie zrelaksować. Odpoczynkowi z pewnością nie sprzyjają chaos i bałagan, dlatego już na etapie aranżacji wnętrza warto jest się pochylić, ku minimalizmowi i zadbać o odpowiednią organizację przestrzeni wokół Ciebie. Przydatne mogą okazać się meble z szufladami, organizery i pasujące do reszty wnętrza ozdobne koszyki i pudełka. Pozwoli to na dokładne uporządkowanie przestrzeni wokół Ciebie i uwolni Twój umysł od niepotrzebnych myśli.

Za inspirację do stworzenia salonu idealnego mogą posłużyć Ci projekty stworzone przez sześciu projektantów podczas World of Alloc Design Awards 2021. W każdym z projektów wykorzystano panele podłogowe firmy Alloc.

Strona może wykorzysywać pliki cookies.
Szczegóły dotyczące przechowywania oraz dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej